e-mailadressen/telefoonnummers:
grachtennegenplus@gmail.com correspondentie-adres Grachten9+
r.oostra@amsterdam.nl Rinke Oostra, contactpersoon gemeente
peter.pisano@politie.nl Peter Pisano, buurtregisseur, politie Lijnbaansgracht,
0900-8844
WhatsApp: meldpunt gemeente Amsterdam 06 44440655

stadsdeel centrum
website SDC
voor het indien van plannen voor de buurt is er dit 'meetingpoint': de stem van Centrum
algemeen e-mailadres: stadsdeel@centrum.amsterdam.nl
(ervaring: reactie kan vrij lang duren, omdat betreffende verantwoordelijke bij het onderwerp gezocht moet worden)
horecavergunningen in kaart
Op de kaart zie je of er een exploitatievergunning is afgegeven, tot wanneer deze geldig is, voor welk type horecazaak, de terrasgrenzen en wat de maximale openingstijden zijn. Ook staat er of een terrasvergunning is afgegeven en waar het terras zich bevindt.
tijdelijke terrassen
Op de kaart vind je horeca (cafés en restaurants) die toestemming hebben om hun terras tijdelijk uit te breiden. U kunt ook de aanvragen terugvinden die zijn afgewezen. Bij deze horeca mag het terras dus niet groter gemaakt worden.

bestuur stadsdeelcommissieleden Centrum West:
Noah Zee­ven­hooven Groen­Links n.zeevenhooven@amsterdam.nl
Elmar Jansen GroenLinks (duoraadslid)  elmar@elmarjansen.nl
Debbie van Veen D66 d.van.veen@amsterdam.nl
Julia van Proosdij PvdA j.van.proosdij@amsterdam.nl
Bas van der San­de VVD b.van.der.sande@amsterdam.nl

dagelijks bestuur Centrum
Micha Mos Groen Links M.Mos@amsterdam.nl
Ilse Griek Groen Links i.griek@amsterdam.nl
Dehlia Timman D66 (voorzitter) d.timman@amsterdam.nl

websites:
Amsterdam.nl voor het melden van problemen in de openbare ruimte (7 categorieën)
voor het volgen van het beleid van de gemeente Amsterdam: volg het beleid
raadsinformatie vind je hier
en kalender met agenda van Stadsdeel Centrum: kijk hier
alle contactmogelijkheden met de gemeente op een rijtje (naar beneden scrollen), van Whatsapp tot telefoonnummers

Wijkcentrum d'Oude Stadt, centrum voor informatie en burgerparticipatie
Het Wijkcentrum d’Oude Stadt is van en voor bewoners die het woon-, werk- en leefklimaat in hun buurt willen verbeteren. Loop binnen, mail wijkcentrum@oudestadt.nl of bel als u daar ideeën over hebt, of hulp nodig hebt. 
Alle digitale buurtkranten vind je op deze pagina van de website van d'Oude Stadt

Stadsdorp Grachten en Straatjes
Brug 9-buurt (Torensluis/Multatuli)
Gemeente Amsterdam en onze buurt
VVAB, Vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad
Amsterdam Centraal, onafhankelijke opinie- en discussiesite 
Wij-Amsterdam, federatie samenwerkende bewonersorganisaties